
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 182
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14986
Ext.Price$0.14986
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14986 | $0.14986 |
| 10 | $0.13399 | $1.33990 |
| 50 | $0.11981 | $5.99050 |
| 100 | $0.10452 | $10.45200 |
| 500 | $0.09118 | $45.59000 |
| 1000 | $0.07954 | $79.54000 |
| 3000 | $0.06938 | $208.14000 |
